Banner - klub żeglarski tryton

Regaty o puchar prezesa PKW 2009

W dniu 12.06.2009 r. nasz klub na zalewie Sosina organizował regaty o puchar Prezesa Południowego Koncernu Węglowego S.A..Regaty te są cykliczną imprezą żeglarską organizowaną przez Y.C Tryton przy pomocy PKW S.A w dodatku tegoroczna impreza została włączona do programu obchodów dziesięciolecia Zakładu Górniczego Sobieski.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych (silny wiatr i niestety czasami padający deszcz) ścigało się siedem osad z trzech klubów żeglarskich. Pięć zaciętych biegów wyłoniło następujących finalistów; miejsce pierwsze i puchar Prezesa PKW S.A. osada klubu Energetyk þłynąca na łodzi Delfin, drugie i trzecie miejsce osady Y.C. Tryton płynące na łodziach Murena i Manta. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody natomiast wszystkie załogi otrzymały drobne upominki za okazaną wolę walki i sportowe zachowanie w trakcie rywalizacji na wodzie.

Dodatkową atrakcją dla klubowiczów w dzień regat była możliwość sprawdzenia osiągów "nowo-zakupionej" motorówki. Po skończonych regatach wszyscy bawili się śpiewając szanty, racząc się piwem, aż do białego rana. Reasumując była to kolejna udana impreza.